informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Czy uważasz, że gimnazja powinny być zlikwidowane?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Czwartek, 2019-01-17
Imieniny:
Antoniego, Henryki
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona główna » Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny to metoda nauczania, która jest zaplanowana i koordynowana przez nauczyciela, a realizowana samodzielnie przez uczniów, zadanie albo cykl zadań powiązanych celem i treścią programu nauczania (programu szkoły). Może być powiązany z realizacją programu jednego lub wielu przedmiotów, może też wykraczać poza program.

MEN wydał rozporządzenie w sprawie zasad oceniania i egzaminowania uczniów, które na gimnazjalistów nakłada obowiązek przygotowania a następnie zaprezentować tzw. projektu edukacyjnego.

MEN ma nadzieję, że dzięki temu uczniowie nauczą się pracy zespołowej, gdyż każdy taki projekt ma być przygotowywany przez grupę uczniów.

Resort postanowił, że szczegółowe warunki jego realizacji będzie określał dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami.

Projekt ma przypominać prezentację maturalną z języka polskiego. Prace będą zespołowe, jednak każdy uczeń i uczennica będzie oceniany osobno.

Wiosną 2013 roku rozpoczęliśmy realizację projektu pt: „Jak zaplanować wycieczkę rowerową szlakiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą?”. W dniach 19-20 czerwca 2013 roku odwiedziliśmy: Witkowice (1), Mistrzewice (2), Juliopol (3), Brochów (4), Tułowice (5), Górki (6) oraz Śladów (7). W Tułowicach mieliśmy zapewniony nocleg.

czytaj więcej
czytaj więcej
Jaki jest portret dziecka w kulturze?
czytaj więcej
czytaj więcej
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl