Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Patrona.

Dzień Patrona.

W piątek 28 października odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Podczas apelu zorganizowanego z okazji Dnia Patrona uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Od tego momentu są już "prawdziwymi gimnazjalistami".  W takcie apelu uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt.: ,,Jesteś dniem jutrzejszym”, gdzie w rolę błogosławionej siostry Julii Rodzińskiej wcieliła się Renata Kamińska, a w pozostałych rolach wystąpili: Joanna Fabianowicz, Aleksandra Szymerska, Paulina Szczawińska, Bartosz Fabrowicz i Jakub Cichocki. Scenariusz etiudy, przygotowany przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego ,,Czy wzór do naśladowania można znaleźć w żywotach świętych?”, został osnuty na autentycznej historii życia zakonnicy - dominikanki s. Julii Rodzińskiej. Etiuda zdobyła I miejsce na przeglądzie Etiud Teatralnych o Świętych i Błogosławionych ,,Zwykli – Niezwykli” w Płocku.