informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Czy uważasz, że gimnazja powinny być zlikwidowane?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Piątek, 2018-07-20
Imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty
lista mailingowa
Logo BIP
http://www.youtube.com/watch?v=ZSm0PB68CnQ
Jesteś tu: » Strona główna » Z Wyszogrodu do Londynu

Z Wyszogrodu do Londynu

W dniach od 5 do 10.12.2016 uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego i Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie wybrali się na wycieczkę do Londynu.

Kierownikiem i organizatorem wyprawy była Ilona Krawczyk-Noureldeen, pozostałe opiekunki to: Bożena Pielacińska i Małgorzata Nowak. Trasa tej wycieczki połączonej z warsztatami językowymi przebiegała przez: Niemcy, Belgię i Francję. Potem płynęliśmy promem z Calais do Dover w Wielkiej Brytanii. Stamtąd autobusem dojechaliśmy do Londynu, gdzie czekały na uczestników podróży brytyjskie rodziny, u których było zakwaterowanie i wyżywienie.

Podczas zwiedzania towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, ćwiczenia językowe dostarczyły wiele zabawy, a zabytki zapierały dech w piersiach. Plotkowaliśmy o królowej pod Pałacem Buckingham i karmiliśmy wiewiórki w Hyde Parku. Oprócz tego zobaczyliśmy: The Shakespeare’s Globe, Tower Bridge, Tower of London, Millenium Bridge, Big Ben’a, Park św. Jakuba, Piccadilly Circus, budynek londyjskiej opery – Royal Opera House, w pobliżu której znajduje się najdłuższa na świecie ulica ze sklepami – Oxford Street. Zakupy w Primarku na długo zapamiętają zwłaszcza dziewczyny.
Ponadto zwiedziliśmy: Muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Morskie, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s.

Ostatniego dnia podziwialiśmy panoramę miasta z London Eye oraz z kolejki linowej łączącej oba brzegi Tamizy. Po rzece płynęliśmy statkiem i nie chcieliśmy myśleć o czekającej nas długiej drodze powrotnej do kraju. O godzinie 13.30 w sobotę dotarliśmy do Wyszogrodu i tak skończyła się wspaniała i pełna wrażeń przygoda. Pozostały wspomnienia i zdjęcia.  

Opracowanie: szkolnastrona.pl