Jesteś tu: » Strona główna » 3 maja... Cóż to za data?

3 maja... Cóż to za data?

Dnia 28 kwietnia 2017 roku  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konscytucji 3 maja. Cała uroczystość przygotowana została przez klasę Ib pod opieką Pani Bożeny Pielacińskiej oraz Pani Ewy Bombały. Dekorację upiększającą cały występ przygotował Pan Jarosław Dąbrowa.

Gdy zabrzmiał dzwonek na korytarzu zjawili się uczniowie. Cała uroczystość odbywała się w atmosferze powagi i patosu. Początek apelu stanowił krótki wstęp z powitaniem wszystkich obecnych, a zaraz po nim odśpiewany został Hymn Polski. Następnie kilku uczniów wzięło udział w "Sejmiku uczniowskim", na którym wytłumaczone było kiedy, gdzie i po co uchwalono Konscytucję. Aby każdy mógł zapamiętać, to wydarzenie, przedstawiono również scenkę ukazującą ten historyczny moment. Ważną chwilą było wyjaśnienie trzech znaczących słów, jakimi są: WOLNOŚĆ, NARÓD i OJCZYZNA. Koniec  apelu stanowiły dwa wiersze- "Polska" oraz "Opowiedz nam Ojczyzno".

Podczas całej uroczystości każdy miał okazję do chwili refleksji.