Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Dziecka - Dzień Bezpieczeństwa.

Dzień Dziecka - Dzień Bezpieczeństwa.

Czwartek 1 czerwca to święto wszystkich dzieci.

Z tej okazji w gimnazjum został zorganizowany Dzień Dziecka połączony z dniem bezpieczeństwa. Dzień rozpoczął się od wystąpienia Pani Małgorzaty Jasińskiej - pielęniarki szkolnej. Tematem rozmów było bezpieczństwo podczas wakacji a w szczególności ugryzieni przez kleszcze. Następnie dzięki uprzejmości dziewcząt z harcerskiej grupy pierwszej pomocy Ani Majewskiej, Marty Zientary oraz Eweliny Stelmach mogło odbyć się krótkie szkolenie z zakresu resuscytacji. Dziewczęta przygotowały również konkurs dla uczniów Gimnazjum w którym zwyciężyła klasa IIB. W dalszej części uczniowie wysłuchali policjantów i strażaków którzy przybliżyli temat bezpieczeństwa na drodze oraz prezentowali nowoczesny sprzęt ratowniczy. Na zakończenie części przeznaczonej na bezpieczeństwo wystąpili ratownicy WOPR. W tak wyjątkowy dzień nie mogło zabraknąć poczęstunku dla gimnazjalistów. Dla młodzieży przygotowana kiełbaski z grilla. Po posiłku wszyscy udali sie do budynku gimnazjum gdzie odbywały się turnieje gier komputerowych, familiada, turniej w szachy, warcaby oraz wiele innych.