Czwartek, 2017-11-23
Adeli, Felicyty
Jesteś tu: » Strona główna » Projekt z Centrum sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Projekt z Centrum sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego oraz Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie, nawiązały ciekawą współpracę z Centrum Sztuki Współczesnej "Zamek Ujazdowski" w Warszawie.

W ramach wspólnych zajęć, do naszych szkół przyjechali rezydenci Frame Works- kolektywu artystycznego z New Dehli w Indiach: Amit Mahanti i Ruchika Negi.

Tematem przewodnim pracy rezydentów jest stworzenie filmu, w którym głównym motywem  będzie  rzeka Wisła, jako metafora zmiany, a zarazem pamięci i trwałości. Wisła oraz otaczające ją tereny są dla artystów miejscem działań i badań, mających na celu eksplorowanie rozmaitych warstw życia, które rzeka podtrzymywała i zachowywała na przestrzeni historii aż po dziś dzień.

Ruchika, Amit oraz pracownicy CSW Zamek Ujazdowski zorganizowali warsztaty filmowo-historyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie i Gimnazjum w Wyszogrodzie. Tematyką warsztatów była rola i znaczenie historii regionalnej dla młodego pokolenia. Po pierwszym etapie zajęć zostały utworzone grupy, których celem było przedstawienia lokalnej historii przy wykorzystaniu techniki filmowej. Uczniowie spisali się wspaniale, nagrywając interesujące wywiady z mieszkańcami Wyszogrodu, których głównym elementem była historia ciekawych miejsc naszego miasta. Opiekunem projektu ze strony szkół jest Pan Grzegorz Klus.