Wtorek, 2018-09-25
Aureli, Kamila
Jesteś tu: » Strona główna » NARKOTYKI DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA

NARKOTYKI DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA

Przeciwdziałanie zjawisku narkomanii to bardzo trudne zadanie. Skuteczne działania nie mogą ograniczać się tylko do karania za przestępstwa narkotykowe, konieczna jest również skuteczna edukacja z zakresu konsekwencji zdrowotnych, materialnych i karnych, jakie powstają w wyniku zażywania wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych.

Skuteczna edukacja to działanie podejmowane zarówno przez Policję, pedagogów, nauczycieli, terapeutów jak i przez rodziców. Osoby te jednak powinny być przygotowane do prowadzenia tego typu działań. W ramach kampanii  "NARKOTYKI DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA" zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty w naszej szkole odbyły się warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Szkolenie przeprowadził przedstawiciel Komendy Policji w Płocku asp. Krzysztof Rogowski. Głównym punktem warsztatów była prezentacja tzw. "Walizki narkotykowej". Nauczyciele oraz rodzice mieli możliwość zapoznania się z najczęściej wykrywanymi substancjami psychoaktywnymi jak również z najnowszymi substancjami wzbogacającymi nielegalny rynek. Ważnym elementem szkolenia było zapoznanie uczestników z regulacjami prawnymi dotyczącymi postępowania w sprawach nieletnich, w szczególności w kwestii kontaktu ze środkami psychoaktywnymi.