Wtorek, 2018-09-25
Aureli, Kamila
Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Dnia 21 lutego 2018 roku została zorganizowana wycieczka szkolna do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas IIa i IIb – łącznie 36 osób.

Młodzież obejrzała film pt. Cudowny chłopak. Głównym bohaterem filmu jest Auggie Pullman (Jacob Tremblay), który urodził się z deformacją twarzy. Chłopiec większość swojego życia spędził w szpitalu pod opieką rodziców, Isabel (Julia Roberts) i Nate'a (Owen Wilson). Gdy Auggie rozpoczyna naukę w szkole próbuje odnaleźć się w nowym środowisku, pragnie, aby rówieśnicy zrozumieli, że jest tylko zwykłym chłopcem. Jego misją staje się pokazanie ludziom, że prawdziwe piękno nie kryje się w wyglądzie, lecz w głębi duszy. Po obejrzeniu filmu młodzież z naszego Gimnazjum udała się do Muzeum Sportu i Turystyki. Uczestnicy wycieczki mogli poznać historię sportu. Zbiory muzeum obejmują ponad 46 tysięcy eksponatów, głównie trofea sportowe a także stroje i sprzęt sportowy.