Niedziela, 2018-05-27
Amandy, Jana
Jesteś tu: » Strona główna » Młodzieżowa debata powiatowa

Młodzieżowa debata powiatowa

W poniedziałek 26 lutego w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się debata młodzieżowa pt. "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!".

Spotkanie odbyło się w ramach Kampanii "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!" organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 od przedstawienia profilaktycznego na podstawie... życia "Jaś i Małgosia" przygotowanego przez uczniów Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku. Następnie rozpoczęła się debata, w której uczestniczyło większość szkół z naszego powiatu. W skład każdej delegacji wchodziło trzech uczniów oraz dyrektor i nauczyciel.

Kolejnym punktem programu była prezentacja dobrych praktyk. W tym punkcie zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum. Pod kierunkiem p. Adama Dutkowskiego przygotowali pezentację pt. "Ucieczka w... mechatornikę". Zajęcia mechatroniczne, rozwój własnych zainteresowań ma być skuteczną alternatywą na spędzanie wolnego czasu. Prezentacja robotów cieszyła się dużym zainterresowaniem wśród uczniów i zaproszonych gości.

Skład repezentacji szkoły:

• Jacek Baryga