Sobota, 2018-08-18
Bogusława, Bronisława
Jesteś tu: » Strona główna » Narkotyki dopalacze –nie tędy droga!

Narkotyki dopalacze –nie tędy droga!

Dnia 22 marca w Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie odbyła się profilaktyczna debata gminna „Narkotyki dopalacze –nie tędy droga!”

W ramach  rządowej kampanii profilaktycznej skierowanej do dyrektorów szkół ,pedagogów, psychologów. Nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży.

Dyrektor Grzegorz Klus przywitał przybyłych gości. Specjalistów, Władze gminy, policję, nauczycieli, rodziców, młodzież.

Jako pierwszy prelegent wystąpił p. Zbigniew Żbikowski dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego dla Młodzieży w Wólce Przybojewskiej. Przybliżył nam problem zażywania narkotyków, dopalaczy, oraz konsekwencje jakie są z tym związane.

Pan Krzysztof Fabisiak-certyfikowany terapeuta uzależnień. Opowiedział jak łatwo jest wpaść w nałóg a jaka długa droga wyjść z niego. (jak i ile to trwa )

Wystąpienie p. Grzegorza Klus  przewodniczącego Miejsko – Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych i Uzależnień. Młodzi ludzie pod wpływem  emocji podejmują złe decyzje, które mają negatywny wpływ na ich zdrowie i życie.

Pan Marcin Wojciechowski-dzielnicowy rejonu Wyszogród. Przedstawił jak ma się ten problem w naszej gminie. Gdzie można uzyskać pomoc, skutki prawne.

Pani Wioletta Biernat zachęcała do czytania- książka może być drogowskazem….

„Ucieczka w... mechatronikę" prezentacja uczniów gimnazjum. Jak w inny sposób spędzać czas wolny.

Na zakończenie przyszedł czas na dyskusję.

Celem debaty było poszerzenie wiedzy na temat zagrożeń jakie niosą z sobą zażywane narkotyki, dopalacze czy środki psychoaktywne, ich negatywny  wpływ na zdrowie i  życie.