Niedziela, 2018-05-27
Amandy, Jana
Jesteś tu: » Strona główna » Dni Otwarte w ZS Wyszogród

Dni Otwarte w ZS Wyszogród

Przed naszymi trzecioklasistami ważna decyzja dotycząca edukacyjnej przyszłości związana z wyborem szkoły. W związku z tym 10 maja br. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Dniach Otwartych w Zespole Szkół w Wyszogrodzie.

Mieli możliwość porozmawiać z kadrą pedagogiczną, obejrzeć budynek szkoły wraz pracowniami, internatem i halą sportową. Wybór kierunku kształcenia nie jest niewątpliwie łatwy, zwłaszcza, że oferta edukacyjna jest bardzo szeroka. 4-letnie liceum ogólnokształcące z następującymi klasami: mundurowa, medyczna, społeczno-językowa, inżynieryjna, sportowa. Technikum z 5-letnim tokiem nauczania w zawodach: technik rolnik, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik spedytor, technik agrobiznesu, technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Szkoła branżowa I stopnia 3 letnia w zawodach: rolnik, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, blacharz samochodowy, ogrodnik, elektromechanik, kierowca mechanik, kucharz.... Kuszącym argumentem był poczęstunek pysznymi placuszkami z jabłkami, niestety receptura nie została nam zdradzona i pozostanie tajemnicą murów szkoły. Dla odwiedzających zostały również przygotowane atrakcje, m.in. lekcja muzealna w Muzeum Wisły Wyszogrodzie, konkursy, pokaz samoobrony, a na koniec grill, przygotowany przez uczniów kierunków gastronomicznych. Naszym przyszłym absolwentom życzymy właściwego wyboru szkoły.