Poniedziałek, 2018-12-17
Jolanty, Łukasza
Jesteś tu: » Strona główna » DEBATA

DEBATA

Dnia 3 października br. odbyła się w naszej szkole ‘’Debata’’- program profilaktyczny skierowany do dzieci i młodzieży, w większości, będących jeszcze przed inicjacją alkoholową.

Na początku została przeprowadzona anonimowa ankieta. Na jej podstawie zostały ustalone zasady pracy oraz został stworzony klimat wspólnoty. W trakcie spotkania zostały  wykorzystane, powiązane ze sobą, metody interaktywne :

-określenie zasad współpracy, tworzenie przynależności do grupy

-historia alkoholu etylowego i jego używania

-burza mózgów

-praca w grupach  nt. tego  co może pomóc w  ustrzeżeniu się przed sięgnięciem po alkohol,

-pytania i odpowiedzi (wykorzystanie scenek)

-promowanie spotkań i zabawy bez alkoholu

-osobiste przemyślenia, oraz postanowienia podjęciu decyzji o abstynencji

Program ma na celu promowanie  życia w trzeźwości oraz uświadomienie negatywnych skutków i konsekwencji  jakie niesie za sobą picie alkoholu.